V Praze rychle přibývá moderních kanceláří. Nabízejí mnohem víc než jen pracovní stůl a lákají k návratu z Home office

  • Trend home office pomalu střídá hybridní pracovní režim, kdy se chodí do kanceláře dva až tři dny v týdnu 
  • O nové pracovní prostory je tedy stále zájem, musí ale odpovídat potřebám dnešních zaměstnanců, kteří vyžadují dobrou dostupnost, chill out zóny i designové interiéry vzbuzující kreativitu 
  • V Praze takových moderních komplexů přibývá, patří k nim například kampus The Park na Chodově nebo projekt Port7 v Holešovicích 

Pracovat na sto procent z domova vyhovuje jen málokomu. Mnohem častější je v posledních letech hybridní model, který kombinuje docházení do kanceláře s částečným home office. V zahraničí je běžný už několik let, v Česku si získává popularitu až nyní. Výhody přitom může přinést oběma stranám – firmám zajistí větší zájem ze strany kvalitních uchazečů a zaměstnance bude motivovat. 

Malý rozdíl v nákladech, velký nárůst produktivity 

Celých 78 procent zaměstnavatelů si myslí, že jsou jejich zaměstnanci s vybavením a podobou kanceláře spokojeni. Přitom více než polovina z nich považuje aktuální pracovní prostředí za nevyhovující. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury Ipsos realizovaného pro společnost Scott.Weber Workspace, která provozuje servisované kanceláře, coworkingy a eventové prostory po celé Praze. 

Situace se ale postupně mění a přispívá k tomu i zmiňovaná firma, která aktuálně obsluhuje 12 administrativních center o rozloze 35 tisíc metrů čtverečních, přičemž další rychle přibývají. Nově společnost nabídne téměř 900 kancelářských míst v rámci projektů The Park a Port7. 

Moderně smýšlející šéfové si uvědomují to, co říkají snad všechny studie a analýzy. Produktivita zaměstnanců roste, či alespoň neklesá, když mají možnost rychlého odpočinku v relaxační zóně. Pozitivně působí i sdílené designové prostory, které podněcují kreativitu. Bohužel někteří konzervativně uvažující manažeři si myslí, že místo se stoly a počítači je efektivně využité a nepracovní prostory jsou zbytečné a vlastně drahé. Opak je pravdou a stále více firem si to už uvědomuje. Tato změna myšlení přichází i s generační obměnou a nástupem mileniálů a generace Z,“ vysvětluje Adam Zvada ze společnosti Scott.Weber Workspace. 

O pauze do parku, nebo rovnou k vodě? 

Část nových kanceláří vznikla v komplexu The Park na Chodově, jemuž se často přezdívá pražské Silicon Valley. Není divu, soustředí se tu největší a nejznámější technologické společnosti fungující na zdejším trhu. Velkou výhodou je rovněž skutečnost, že ačkoliv jde o výborně dostupnou lokalitu přímo u metra a velkého nákupního centra Westfield Chodov, celý pracovní prostor obklopuje zeleň. V kampusu se navíc nacházejí restaurace a kavárny s venkovním posezením či golfové a volejbalové hřiště, zatímco uvnitř čeká spousta zábavy na fanoušky klasického gamingu i aktivních PC her. 

Další kanceláře otevřela společnost Scott.Weber Workspace v unikátní administrativní budově Port7 nedaleko holešovického přístavu. Zde se bude líbit všem, kdo hledají kreativní prostory a chtějí svým zaměstnancům i klientům dopřát nevšední zážitky. A to jak během pracovních schůzek, tak firemních večírků. Vedle zasedací místnosti přímo na vodě láká objekt třeba na střešní terasy a další navazující služby. Nechybí ani zážitková restaurace, posilovna či wellness centrum. 

Celý článek na portálu euro.cz si můžete přečíst zde.

Další příspěvky

Doporučujeme
05. 04. 2023
Kancelářský trh prochází evolucí. Firmy potřebují šetřit, a proto stále častěji zvažují, že svým zaměstnancům přidělí sdílená pracovní místa….

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis