Naše řešení flexibilního pracovního prostoru přiměje vaše zaměstnance k návratu do kanceláře

Lidé po celém světě se začínají vracet do kanceláří a to dokazuje jejich pokračující nezastupitelnou roli v pracovním životě mnoha zaměstnanců. Podle nedávného průzkumu JLL až 87 % zaměstnanců stále chce mít tu možnost pracovat z kanceláře.

Hlavními spojníky je spolupráce mezi zaměstnanci, socializace, osobní účast na školeních a poradách, ale také změna prostředí z home office, ve kterém mnoho zaměstnanců tráví v posledních měsících více času. 83 % zaměstnanců potvrdilo, že jim při práci z domova chybí lidská interakce s kolegy a až 46 % si přeje vrátit se do kanceláře na více než půl týdne.

Protože většina lidí oceňuje možnost setkat se osobně se svými kolegy, roste poptávka po takzvaném coworkingovém prostoru. Lidé hledají atraktivní prostředí s rozmanitými pracovními prostory a také flexibilní sezení, aby byli inspirativní a vyhovovali potřebám každého jednotlivce a projektu. To platí jak pro samotnou spolupráci, tak i pro neformální setkání v komunitních prostorách. 62 % zaměstnanců pracujících z klasických kanceláří uvedlo, že by ocenili možnost práce z coworkingového prostoru, nebo obsluhované kanceláře umístěné blíže jejich domovu. Kromě standardního ergonomického vybavení byla nejatraktivnějším aspektem těchto prostor komunitní atmosféra.

Variabilní a inspirativní coworkingové prostory také podporují vzájemnou komunikaci a pomáhají budovat týmové vztahy a efektivitu. Zaměstnanci se do takové atmosféry rádi vracejí a navíc spokojenost zaměstnanců úzce souvisí s jejich výkonem. Neformální zasedací prostory jsou v coworkingu a kancelářích s obsluhou stejně důležité jako místa pro soustředěnou práci a kreativitu.

Monika Mašková, Workplace Consultant

Zdroj průzkumu: Online průzkum 4 407 zaměstnanců v 77 společnostech v ČR, realizovaný JLL v dubnu 2021

  Spojíme se s vámi

  Zanechte nám svůj kontakt a naši specialisté na pracovní prostředí se s vámi spojí. Společně najdete to nejlepší řešení dle vašich představ. Domluvíte si prohlídku či si vyzkoušíte den coworkingu zdarma. Ozvat se nám samozřejmě můžete i vy.
  Stačí nám zavolat na číslo +420 601 101 093 .

  O co máte zájem?

  Vyberte řešení*:

  Počet osob*:

  Vyberte lokalitu:

  Vyplňte své údaje