CategoriesTISKOVA-ZPRAVA

Praha, 1. března 2023 – Společnost Scott.Weber Workspace provozující flexibilní servisované kanceláře, coworkingové a eventové prostory expanduje. V nových lokalitách The Park a Port7 nabídne 830 kancelářských míst o ploše 7322 m2, k tomu rozšiřuje plochu v Atrium Flóra o další celé patro. The Park na Chodově tvoří kampus kancelářských budov s mimořádně bohatou občanskou vybaveností. Vzhledem k charakteru sídlících firem je lokalita označována jako „pražské Silicon Valley“. Naopak Port7 je nově budovaný komplex v Holešovicích, který se považuje za novou pražskou náplavku. A je to například jediné místo v Praze, kam se lze dostat sedmi způsoby dopravy. Koncept Atrium Flóra, kde jsou kanceláře v budově obchodního centra, se díky velké popularitě rozšiřuje o další patro.

Scott.Weber Workspace bude v prvním pololetí provozovat 12 center o celkové ploše přes 35 tisíc m2 a téměř 5 000 pracovních místech. Společnost se zaměřuje primárně na privátní flexibilní kanceláře, kde mohou klienti podle aktuálních potřeb měnit počty pracovních míst v předem vybavených kancelářích a neuvazují se smlouvami na pět či sedm let jako u běžných kanceláří. Kromě privátních kanceláří nabízí Scott.Weber i coworkingové a eventové prostory a také možnost zřízení virtuálního sídla společnosti.

The Park nabízí pracovní prostor uprostřed parku

Kampus The Park sousedí s obchodním centrem Westfield Chodov. Jedná se o lokalitu koncipovanou jako park. „Je to park doslova. Naposledy vznikl v Praze nový park před 80 lety,“ říká Adam Zvada, CEO společnosti Scott.Weber Workspace. Centrální část kampusu je lemovaná kavárnami, restauracemi ale také fitness centrem, lékárnou, čistírnou, trafikou a dalšími službami. V prostředí přírody jsou i sportoviště na volejbal, golf a jinou aktivní zábavu. I vnitřní prostory jsou koncipované ve spojení s přírodou, ať už se jedná o designové zasedací místnosti, relaxační zóny nebo coworkingy. „A není to jen o propojení s přírodou. Připravili jsme i unikátní sdílená místa ve stylu gamingu nejen pro hráče PC her, ale i pro ty, kteří mají rádi aktivní PC hraní. Ti mají k dispozici golfový odpalový trenažér,“ dodává Adam Zvada.

 Zasedací místnost na vodě a dojíždění do práce lodí

Port7 je v mnoha ohledech unikátním kancelářským projektem, které se v rámci České republiky vymyká. Scott.Weber zde nabídne prostory koncipované jako přístav, kde celkový dojem zajistí velké množství i zdánlivých designových detailů. Velkou výhodou jsou i střešní terasy s výhledem na holešovickou náplavku. Privátní terasa bude mít bar a bude ideální k pořádání firemních i soukromých akcí „Firmy budou mít možnost rezervovat si zasedací místnost přímo na vodě v přístavu. A také budou mít příležitost dojíždět do práce pravidelnou lodní linkou,“ říká Adam Zvada ze společnosti Scott.Weber Workspace. Pravidelná lodní linka je jedním ze způsobů dopravy. V rádiusu 50 metrů tak mohou lidé dojíždět vlakem, metrem, tramvají, autobusem a samozřejmě autem. Ke komplexu vede také nově zrekonstruovaná cyklostezka a běžecká dráha vedoucí až do Stromovky. Sportovci zde mohou vyzkoušet některý z vodních sportů, například paddleboarding. Gastro nadšencům bude k dispozici nový koncept restaurace se zážitkovou kuchyní z celého světa. Nebudou chybět ani firmy provozující fitness a wellness služby, školka, lékárna a další.

Příjemné kanceláře motivují k docházení do práce

Většina zaměstnanců chce dojíždět za prací jen pár dní v týdnu. Očekávají, že v kanceláři stráví příjemný den s kolegy. Se zaměstnavateli se ale mnohdy rozchází v názorech na to, jak by mělo takové kancelářské pracovní prostředí vypadat. Více než polovina (52 %) pracovníků považuje prostor za nevyhovující, nejvíce jim schází místo k pauzám a odpočinku. Naproti tomu se 78 % zaměstnavatelů domnívá, že jsou jejich zaměstnanci s vybavením kanceláří spokojeni.  Průzkum Ipsos přes aplikaci Instant Research realizovaný pro společnost Scott.Weber Workspace dále srovnává postoje zaměstnanců a zaměstnavatelů v rámci trendu hybridního modelu práce.[1]

Moderně smýšlející šéfové si uvědomují to, co říkají snad všechny studie a analýzy. Produktivita zaměstnanců roste, či alespoň neklesá, když mají možnost rychlého odpočinku v relaxační zóně. Pozitivně působí i sdílené designové prostory, které podněcují kreativitu. Bohužel někteří konzervativně uvažující manažeři si myslí, že prostor se stoly a počítači je efektivně využitý a nepracovní prostory jsou zbytečné a vlastně drahé. Opak je pravdou a stále více firem si to už uvědomuje. Tato změna myšlení přichází i s generační obměnou a nástupem mileniálů a generace Z,“ vysvětluje Adam Zvada ze společnosti Scott.Weber Workspace.

O Scott.Weber Workspace

Společnost Scott.Weber Workspace byla založena v roce 2009 s vizí poskytovat komplexní řešení pracovního prostoru pro společnosti všech velikostí. Nabízí flexibilní pracovní prostředí odpovídající proměnlivým potřebám. Scott.Weber vytváří podmínky příjemné nejen pro práci, ale také pro networking a vzájemnou inspiraci. Je partnerem na cestě k cíli, aby se klienti mohli nerušeně soustředit už jen na svůj business a růst.

V současné době provozuje v Praze 12 prémiových kancelářských center, která se pyšní inovativním řešením kanceláří, moderním designem, pokrokovými technologiemi a nadstandardní péčí o klienty.

Kontakt pro média:

Ondřej Hubatka, [email protected], +420 608 481 702

[1] Průzkum byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos v prosinci 2022 na vzorce 525 zaměstnanců a 108 zaměstnavatelů.

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis