Naše řešení flexibilního pracovního prostoru přiměje vaše zaměstnance k návratu do kanceláře

Naše řešení flexibilního pracovního prostoru přiměje vaše zaměstnance k návratu do kanceláře

Lidé po celém světě se začínají vracet do kanceláří a to dokazuje jejich pokračující nezastupitelnou roli v pracovním životě mnoha zaměstnanců. Podle nedávného průzkumu JLL až 87 % zaměstnanců stále chce mít tu možnost pracovat z kanceláře.

Hlavními spojníky je spolupráce mezi zaměstnanci, socializace, osobní účast na školeních a poradách, ale také změna prostředí z home office, ve kterém mnoho zaměstnanců tráví v posledních měsících více času. 83 % zaměstnanců potvrdilo, že jim při práci z domova chybí lidská interakce s kolegy a až 46 % si přeje vrátit se do kanceláře na více než půl týdne.

Protože většina lidí oceňuje možnost setkat se osobně se svými kolegy, roste poptávka po takzvaném coworkingovém prostoru. Lidé hledají atraktivní prostředí s rozmanitými pracovními prostory a také flexibilní sezení, aby byli inspirativní a vyhovovali potřebám každého jednotlivce a projektu. To platí jak pro samotnou spolupráci, tak i pro neformální setkání v komunitních prostorách. 62 % zaměstnanců pracujících z klasických kanceláří uvedlo, že by ocenili možnost práce z coworkingového prostoru, nebo obsluhované kanceláře umístěné blíže jejich domovu. Kromě standardního ergonomického vybavení byla nejatraktivnějším aspektem těchto prostor komunitní atmosféra.

Variabilní a inspirativní coworkingové prostory také podporují vzájemnou komunikaci a pomáhají budovat týmové vztahy a efektivitu. Zaměstnanci se do takové atmosféry rádi vracejí a navíc spokojenost zaměstnanců úzce souvisí s jejich výkonem. Neformální zasedací prostory jsou v coworkingu a kancelářích s obsluhou stejně důležité jako místa pro soustředěnou práci a kreativitu.

Monika Mašková, Workplace Consultant

Zdroj průzkumu: Online průzkum 4 407 zaměstnanců v 77 společnostech v ČR, realizovaný JLL v dubnu 2021

More posts

HappeningRecommended
03. 11. 2021
Je nám ctí oznámit, že jsme součástí nadcházející konference ABSL Leader’s Hybrid Conference 2021! Zúčastněte se klíčové konference Business…