Jak pracovní prostředí zmírňuje kulturní šok?

Globalizace a internacionalizace trhu v posledních letech vedla mnoho lidí k pracovní migraci za hranice jejich rodné země. Multikulturní týmy dnes nejsou žádnou raritou a tenhle trend narůstá i navzdory pandemii. 

Praha jako centrum obchodu je městem s nejvyšší koncentrací cizinců pracujících v České republice. Relokace a následná adaptace je náročný proces nejen kvůli přizpůsobování se novým podmínkám, ale také z hlediska začlenění se do komunity. Lidská potřeba socializace je neodmyslitelnou součástí každého z nás. Vědomí, že někam patříme posiluje pocit bezpečí.

Navození pocitu „jako doma“, zvyšuje motivaci a na druhé straně eliminuje riziko návratu do rodné krajiny. 

Strohé prostředí klasických kanceláří můžou zvlášť v tomhle případě působit poněkud demotivačně. Důležitým bodem je poskytnou vhodné podmínky jak na práci, tak na aklimatizaci. Setkávání se s lidmi s podobnými zkušenostmi zmírňuje kulturní šok. 

Společné coworkingové prostory nahrávají do karet firmám, které chtějí svým zaměstnancům poskytnout co největší pohodlí.

V agentuře Foreigners se věnují celé řadě témat spojených se zaměstnáváním cizinců. Podívejte se na jejich článek, kde zjistíte více informací také o flexibilním pracovním prostředí, které nabízí taky naše nově otevřené centrum BLOX jenom kousek od letiště. 

Další příspěvky

  Spojíme se s vámi

  Zanechte nám svůj kontakt a naši specialisté na pracovní prostředí se s vámi spojí. Společně najdete to nejlepší řešení dle vašich představ. Domluvíte si prohlídku či si vyzkoušíte den coworkingu zdarma. Ozvat se nám samozřejmě můžete i vy.
  Stačí nám zavolat na číslo +420 601 101 093 .

  O co máte zájem?

  Vyberte řešení*:
  Počet osob*:

  Vyberte lokalitu:

  Vyplňte své údaje