Jak pracovní prostředí zmírňuje kulturní šok?

Globalizace a internacionalizace trhu v posledních letech vedla mnoho lidí k pracovní migraci za hranice jejich rodné země. Multikulturní týmy dnes nejsou žádnou raritou a tenhle trend narůstá i navzdory pandemii. 

Praha jako centrum obchodu je městem s nejvyšší koncentrací cizinců pracujících v České republice. Relokace a následná adaptace je náročný proces nejen kvůli přizpůsobování se novým podmínkám, ale také z hlediska začlenění se do komunity. Lidská potřeba socializace je neodmyslitelnou součástí každého z nás. Vědomí, že někam patříme posiluje pocit bezpečí.

Navození pocitu „jako doma“, zvyšuje motivaci a na druhé straně eliminuje riziko návratu do rodné krajiny. 

Strohé prostředí klasických kanceláří můžou zvlášť v tomhle případě působit poněkud demotivačně. Důležitým bodem je poskytnou vhodné podmínky jak na práci, tak na aklimatizaci. Setkávání se s lidmi s podobnými zkušenostmi zmírňuje kulturní šok. 

Společné coworkingové prostory nahrávají do karet firmám, které chtějí svým zaměstnancům poskytnout co největší pohodlí. Existuje řada podnikatelů a freelancerů, nepocházejících z České republiky, kterým k adaptaci pomáhá komunita v už zmíněných coworkinových prostorách. Nezapomínejme však na riziko, které se pojí s iniciativou podnikat na území České republiky se sídlem firmy v zahraničí. Reprezentativní virtuální kancelář v atraktivních pražských lokalitách zvyšuje relevanci a důvěryhodnost v navazování obchodních vztahů.

V agentuře Foreigners se věnují celé řadě témat spojených se zaměstnáváním cizinců. Podívejte se na jejich článek, kde zjistíte více informací také o flexibilním pracovním prostředí, které nabízí taky naše nově otevřené centrum BLOX jenom kousek od letiště. 

Další příspěvky

Články z oboruDoporučujeme
07. 09. 2023
Čas čtení 4 min. Coworking je stále populárnější u živnostníků, malých i velkých firem. Co je zdrojem jeho úspěchu…

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis