CategoriesTISKOVA-ZPRAVA

5. prosince 2022

Scott.Weber přebírá konkurenci a upevňuje pozici jedničky. Do dvou let chce mít 50 % trhu

Scott.Weber Workspace, největší a ryze český poskytovatel flexibilních kanceláří, převzal od mezinárodní konkurence prostory ve známém kancelářském komplexu Rustonka v pražském Karlíně. Jde už o dvanácté centrum, které Scott.Weber otevírá. Celkově nyní kancelářský gigant provozuje plochu o rozloze 34 694 m2 pro 4.400 uživatelů v nejvýznamnějších pražských lokalitách, což představuje 33 % z celkového trhu flexibilních kancelářských prostor.

V dynamické pražské čtvrti Karlín, v komplexu Rustonka, převzal Scott.Weber prostory po svém předchůdci – společnosti New Work. Ta v Rustonce skončila z ekonomických důvodů. Scott.Weber se zároveň domluvil s nadnárodní korporací Citrix, která sídlí ve třetím patře budovy, na převzetí také jejich kanceláří. Spojením prostor vzniká unikátní koncept, jež má dvě patra o ploše 4.297 m2. Nabízí flexibilní pronájem kanceláří, eventových prostor
i individuálních pracovních míst. Upgradem prostor na úroveň prémiových standardů chce Scott.Weber aktivovat potenciál lokality, který dosud zůstával nevyužitý.

„Poptávka po flexibilních kancelářích rok od roku roste. My sami jsme zaznamenali meziroční nárůst o více než 200 %. Postpandemická doba rozvoj urychlila a naše predikce je, že flexi kanceláře budou v budoucnu řešením pro stále více firem, velkých, středně velkých,
ale i malých, začínajících. Expandovat chceme proto nejen v Praze, ale postupně i v dalších regionech České republiky. Naší ambicí je v příštích dvou letech vyrůst o 50 %,“
říká Adam Zvada, majitel společnosti Scott.Weber, a dodává: „Aktuální krize jen potvrzuje trend, který pomalu, ale jistě sílí, a to, že zaměstnavatelé se už nechtějí upisovat na roky pronajímatelům tradičních kancelářských prostor, a přitom zajišťovat rostoucí nároky zaměstnanců na pracovní prostředí.“

Scott.Weber v Karlíně. Už potřetí

Scott.Weber se stává jedním z největších nájemců administrativních prostor Karlína. Centra Praga Studios a Praga Office Garden doplní Rustonka. Ta je ve čtvrti již třetím centrem pod hlavičkou Scott.Weber. Celková plocha jejich center provozovaných v Karlíně
se tak rozrostla na 9.975 m2. V této lokalitě Scott.Weber nabízí 1.300 pracovních míst.

V karlínské Rustonce si na své přijdou zájemci o coworking, private office i office suite
pro menší a střední firmy ihned k nastěhování, i private floors pro větší firmy požadující vlastní vstup, branding i řešení prostor na klíč. Samozřejmostí je designová lounge, eventové prostory, posilovna, PS4 herna, focus rooms pro nerušenou práci, i team rooms pro brainstorming. Atraktivním bonusem je střešní terasa pro eventy s výhledem na Karlín.

„Klienti Rustonky se stávají součástí profesní komunity Scott.Weber, která zahrnuje již téměř 4.000 klientů. Propojit se mohou přes komunitní aplikaci Member Portal, kde si rezervují zasedací místnosti nebo parkování ve všech centrech, sledují kalendář plánovaných akcí
a komunikují mezi sebou. Chystáme také aplikaci pro samotné klienty k rezervaci míst pro jejich zaměstnance v tzv. rotační kanceláři,”
vysvětluje Adam Zvada.

Velkou výhodou Rustonky je dostatek parkovacích míst a zároveň docházková vzdálenost nejen na metro, ale i k cyklostezce u řeky. Piazzetta Rustonky je navíc ozvláštněna unikátním uměleckým dílem sochaře Jiřího Příhody s názvem „Vista Mars“. Monumentální otočný sochařský objekt o výšce 7,3 a průměru 12,2 metrů symbolizuje obytný model pro život na planetě Mars.

„Variabilita prostor nového centra přináší pracovní prostředí šité na míru společnostem všech velikostí i jednotlivcům, kteří touží po inspirativním coworkingu. Větší firmy ocení vlastní vchod, branding a soukromí. Prémiové společné prostory jsou pak místem pro networking i nezapomenutelné eventy,” dodává Martin Holý, COO společnosti Scott.Weber.

Kancelářské centrum Rustonka doplňuje řadu jedenácti Scott.Weber center v Praze. Mezi další připravovaná centra se řadí Port 7 v Holešovicích a The Park na Chodově, jež budou obě otevřena v průběhu prvního pololetí příštího roku.

O Scott.Weber Workspace

Společnost Scott.Weber Workspace byla založena v roce 2009 s cílem poskytovat prémiová
a komplexní řešení pracovních prostor pro společnosti všech velikostí. Dnes je s 12 lokalitami coworkingu a sdílených kanceláří v Praze největším českým poskytovatelem flexibilních kancelářských prostor. Nabízí tak více než 4 300 pracovních míst na celkové ploše přes 34 600 m2. Všechny objekty se pyšní moderním designem, pokrokovými technologiemi a nadstandardní péčí o klienty.

Kombinací inspirace z luxusních hotelů s prvky wellness a privátních prémiových komunitních klubů vnáší Scott.Weber pro své klienty do pracovního prostředí pocity štěstí, spokojenosti a sounáležitosti. Moderní pracovní prostředí značky podněcuje inspiraci, zvyšuje produktivitu, a zároveň si zachovává respekt k vyváženosti pracovního a osobního života. Dlouhodobým cílem společnosti je navrhovat, vytvářet a provozovat pracovní prostory, které budou neustále zvyšovat úroveň moderního pracovního prostředí a překonávat očekávání svých členů.

Kontakt pro média: Ondřej Hubatka, [email protected], +420 608 481 702

 

 

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis