CategoriesTISKOVA-ZPRAVA

Penta Real Estate prodává coworkingové centrum BASE, kupujícím je Scott.Weber Workspace

Praha, 4. prosince 2023 – Společnost Penta Real Estate prodává plně obsazené coworkingové centrum BASE, které je součástí kancelářského komplexu Churchill na Praze 2. Kupujícím je společnost Scott.Weber Workspace, která pokračuje v expanzi a posiluje svoji roli lídra na pražském trhu s flexibilními kancelářemi. Penta provoz coworkingového centra přenechá stávající jedničce na trhu a bude se plně soustředit na nové developerské projekty mimo jiné v oblasti Florence a Hlavního nádraží. 

„Scott.Weber Workspace registruje čím dál větší poptávku po plně vybavených kancelářích, a tak neustále hledáme nové příležitosti k růstu jak akvizičně, tak organicky. Svou lokalitou, atraktivitou a úrovní služeb BASE do našeho konceptu plně zapadá, a tak pro nás byl logickou volbou. Naše předpověď konsolidace trhu se naplňuje, v současnosti naše centra zaujímají téměř 40 % trhu,“ říká Adam Zvada, CEO a zakladatel Scott.Weber Workspace.  

„Pražský koncept BASE byl kombinací perfektní lokality, stylového pracoviště, kvality a špičkového zázemí s bezstarostnou flexibilitou typickou pro coworkingové prostředí. Nicméně jsme vnímali konsolidaci na trhu flexibilních kanceláří ze strany specializovaných operátorů, kteří mohou díky širší paletě lokalit nabídnout svým nájemcům větší mírů flexibility. Místo dalšího růstu pražského BASE jsme se proto rozhodli soustředit se na náš klíčový business – rozvoj velkých developerských projektů v širším centru Prahy. Provoz BASE však zachováme v jedinečném prostředí Jurkovičovy teplárny v Bratislavě,“ říká Pavel Streblov, obchodní ředitel pro komerční výstavbu společnosti Penta Real Estate. 

Coworkingové centrum Churchill – sezení v komunitní zóně

BASE bude 13. pražskou pobočkou spadající pod Scott.Weber Workspace, lídra tuzemského trhu s flexibilními kancelářemi. Centrum BASE má celkovou plochu 2 200 metrů čtverečních, kromě privátních kanceláří pro menší i větší týmy nabízí devět zasedacích místností různých velikostí (od 4 do 18 osob), školící místnost (až 24 osob) a komunitní zónu s možným využitím na eventy až pro 100 osob. Najednou v prostorech může pracovat až 300 zaměstnanců. Nachází se v kancelářském centru Churchill I, v budově, která vyniká špičkovou architekturou, flexibilním uspořádáním vnitřních prostor, úsporným provozem (certifikace LEED Gold). Díky nedalekému Hlavnímu nádraží je budova skvěle dopravně dostupná. 

„Naším plánem je do poloviny příštího roku uzavřít s pronajímateli budov smlouvy na dalších osm center, včetně rozšíření na stávajících lokalitách. Scott.Weber Workspace tak obsadí více než 50 % trhu se servisovanými kancelářemi a coworkingovými centry a téměř zdvojnásobí současnou pronajímatelnou plochu. Ta v současnosti činí 41 000 metrů čtverečních. V rámci této expanze také vstoupíme do regionů, postupně otevřeme centra v Brně a Ostravě,“ uvádí Adam Zvada, CEO a zakladatel Scott.Weber Workspace. 

Coworkingové centrum Churchill – recepce

Čtrnácté centrum Scott.Weber Workspace se otevře v prvním kvartále příštího roku v pražské Libni. Nová lokalita v komplexu DOCK bude mít celkem 350 kancelářských míst a eventové prostory či privátní terasy. Pro klienty také nabídne zóny zaměřené na tři wellbeing pilíře, jež podporují produktivitu a spokojenost zaměstnanců. Konkrétně jde o služby a vybavení zaměřené na podporu zdravého těla, mentální wellbeing pro péči o zdravého ducha a sociální wellbeing pro podporu socializace a začlenění firem i jednotlivců. V prostorách centra DOCK najdou firmy mimo jiné posilovnu, masážní a wellness koutek, bistro a plně vybavené kuchyně. 

Coworkingové centrum Churchill – otevřená kancelář, fixed desk
Coworkingové centrum Churchill – komunitní kuchyně

O Scott.Weber Workspace

Scott.Weber Workspace provozuje plně vybavené flexibilní kanceláře a coworkingové a prostory pro firmy všech velikostí i jednotlivce. V současnosti nabízí všech 13 lokalit přes 5 000 kancelářských míst o ploše přes 40 000 metrů čtverečních. Společnost plánuje další rozšiřování svého zastoupení nejen v Praze, ale i mimo hlavní město.  

Kontakt pro média:
Petr Bořuta
[email protected]
+420 602 143 489 

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis