Jakou roli hraje v životě zaměstnance pracoviště?

Kancelář Praha 6, Blox
Kancelář Praha 6, Blox

Lidé v práci tráví podstatnou část svého času, osobního života a zdraví si ovšem váží čím dál více.

Po dlouhých měsících práce z domova během pandemie se priority zaměstnanců mění. Mnoho z nich uvítalo návrat do kanceláří, změnila se však jejich motivace k cestě do práce. Většina firem zároveň zjistila, že práce z domova je stejně tak možná jako práce z kanceláří. Ani ve Scott.Weber nezapomínáme na to, že pracoviště nyní slouží především jako místo diskuzí, spolupráce s kolegy, inspirace a seberealizace.

Protože jsou osobní čas, zdraví a psychická pohoda pro zaměstnance čím dál důležitější, moderní kancelářské prostředí musí jejich požadavky reflektovat a poskytovat kvalitní zázemí pro „well-being”. Ve Scott.Weber Workspace klademe důraz na správný balanc mezi prací a volným časem. Veškeré naše komunitní prostory jsou koncipovány tak, aby nabídly místo pro soustředění i pro relaxaci a socializaci.

Co by nemělo chybět v moderním pracovní prostředí?

Všechna flexibilní pracovní prostředí od Scott.Weber se nacházejí v atraktivních lokalitách. Typicky v nich naleznete prostorné terasy, kde je možnost dát si v klidu kávu, pokochat se výhledem a nabrat energii na čerstvém vzduchu. Kanceláře musí přirozeně poskytovat dostatek prostorů, kde zaměstnanci naleznou klid pro soustředěnou práci. Zároveň by měly být prostředím, ve kterém se lidé mohou setkávat a tvořit komunitu. Například sdílená kuchyň, nebo otevřené prostory s křesly a gauči tvoří skvělé místo pro vzájemnou interakci či networking. Relaxační prostory a hrací zóny zase slouží jako příjemné odreagování.

Je důležité nabídnout dostatečnou variaci alternativních pracovních míst, aby si každý našel to své. Styl a efektivitu práce totiž výrazně ovlivňuje ergonomie pracovního prostředí a je třeba na to myslet již při jeho plánování.

A co je nejdůležitější pro zdraví zaměstnanců?

Primárně musíme poskytnout lidem kvalitní místo pro práci. Nejdůležitějším elementem je výběr židle, ideálně doplněný tréninkem správného sezení. K tomu pomůže i výběr monitoru s ergonomickým držákem, případný filtr pro citlivější oči a stabilní, výškově nastavitelný stůl.

Dalším aspektem zdravého pracovního prostředí je vzduch. Klimatizace, výměna vzduchu a otevíratelná okna jsou jednou z priorit při návrhu našich prostor. Již při výběru nového centra zároveň zvažujeme nemovitosti, které splňují všechny potřebné normy a certifikace zdravé budovy.  Veškeré prostory rádi doplňujeme rostlinami, které čistí vzduch a jsou důležitým prvkem z designového i zdravotního hlediska.

Biofilní design zaměřený na vztah k zeleni a přírodní cykly je v současnosti jedním z nejvýraznějších trendů při tvorbě kancelářských prostor. V exteriéru budov ho zastupují typicky parky, fontány a jezera. V interiéru se pak jedná o přírodní prvky, jako jsou zelené stěny nebo samostatné pokojové rostliny, ale také o dostatek přirozeného světla nebo výhled na zeleň. Biofilní design přibližuje pracovní prostředí přírodě, a to má blahodárný vliv na psychiku i celkové zdraví.

Zaměstnanci oceňují také rekreační zóny, veřejné parky, promenády a sportoviště v blízkosti pracovišť. Mohou si tak kdykoliv během dne udělat pauzu od pracovních povinností.

Robert Velíšek, Head of Real Estate & Facility

Chcete se přijít podívat, jak vypadá moderní pracovní prostředí v pojetí Scott.Weber Workspace, nebo si vyzkoušet den zdarma v coworkingu? Rádi Vás našimi prostory provedeme.

 

Další příspěvky

Recommended
05. 04. 2023
Kancelářský trh prochází evolucí. Firmy potřebují šetřit, a proto stále častěji zvažují, že svým zaměstnancům přidělí sdílená pracovní místa….

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis