Home office: Iluze produktivity nebo běžný benefit?

Práce z domova se během pandemie stala nevyhnutelnou realitou, která má mnoho příznivců i odpůrců. Zatímco jedni home office vnímají jako nástroj zvyšující flexibilitu, důvěru a loajalitu zaměstnanců, druzí varují před jeho negativními dopady na týmovou spolupráci, kreativitu a firemní kulturu. Názory se liší dle osobní zkušenosti, jedna shoda však panuje napříč odvětvími – je třeba zajistit flexibilitu. 

Jedním z nejčastějších argumentů pro práci z domova je vyšší produktivita. Řada zaměstnanců tvrdí, že bez dojíždění dokážou udělat více práce. Ale co to vlastně znamená? Produktivita se nesmí omezovat na splnění seznamu úkolů. Skutečná produktivita zahrnuje také týmovou interakci, inovace a dlouhodobé plánování – prvky, které v izolaci ztrácejí na síle. 

„Argument ohledně dojíždění je dle našich zjištění velmi častý. I proto je náš koncept založen na flexibilitě nejen časové, ale také místní. Aktuálních 15 lokalit po celé Praze umožňuje přesně ten komfort, snížit čas dojíždění na minimum. Náš klient totiž může využívat kterékoliv z center, a to nejen pro svoji vlastní práci, ale i pro své schůzky, vše v prostorách, které drží standard a vždy ho reprezentují.“ komentuje komerční ředitel Scott.Weber Workspace Martin Holý. 

Dalším novým standardem s tím souvisejícím a často skloňovaným mezi takzvanou Gen Z  je „work-life balance“. Tedy rovnováha mezi prací, domovem a odpočinkem. Tento fakt se může paradoxně při trvalém home office nahradit spíše označením „work-life chaos“. V domácím prostředí se totiž smazává hranice mezi pracovní dobou a odchodem domů. Člověk sedí u jednoho stolu, který slouží zároveň k práci, večeři i setkávání s přáteli. Trvalým pobytem doma se tak může zvyšovat počet hodin strávených prací, ale ve stejnou chvíli se výrazně snižuje jejich efektivita a vytrácí se týmový duch zvyšující motivaci i loajalitu. 

Studie Harvard Business Review zjistila, že dlouhodobá práce na dálku vede ke snížení produktivity o 6-8 % kvůli zhoršené spolupráci a komunikaci a že až 70 % zaměstnanců se cítí odcizených od svých kolegů při dlouhodobé práci z domova. Holý ze Scott.Weber Workspace k tomu dodává: „Potvrzují to i naši klienti a je jedno, jestli se jedná o velkou společnost, která má u nás v pronájmu půlku patra, startup s pěti pracovními místy nebo jednotlivec využívající coworkingovou část centra. Po pandemii tak nastal boom, kdy firmy všech velikostí vyhledávaly kancelářské prostory, kde zase mohou být všichni spolu.“ 

Scott.Weber Workspace – flexibilita, dokonalý servis, nadstandardní technické zázemí a lidé vždy na prvním místě 

Neodmyslitelným faktem při plánování kanceláří pro vaši firmu jsou počáteční náklady a nejistota, zda se vyplatí. V této době je totiž celkem obtížné vědět, zda i za rok bude vaše firma stejně velká, nebudete například potřebovat více prostoru, jelikož nakonec kolegům home office vzít úplně nechcete a necháte je tak pracovat v rotaci. 

Flexibilní servisované kanceláře Scott.Weber Workspace nabízejí právě tu jistotu. Individuální přístup k vašim měnícím se potřebám a jistotu, že platíte pouze za to, co reálně využíváte. 

Přesvědčte se sami, přijďte si prohlédnout naše prostory a pobavit se o možnostech. 

Další příspěvky

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o sobě



Máš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis