City Element se pyšní mezinárodním certifikátem LEED Platinum

City Element - exterier
City Element - exterier

City Element je krásná budova kousek od metra a obchodního centra Arkády Pankrác s vysokým komfortem pracovního prostředí. Navíc se pyšní mezinárodní certifikací LEED Platinum. Dosáhla tak na nejvyšší hodnocení energetické soběstačnosti a účinnosti budov v celosvětovém měřítku. 

Systém LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) pochází ze Spojených Států, kde se dočkal velkého ohlasu a nyní se uplatňuje ve více než 130 zemích světa.  Environmentální hodnocení spočívá v klasifikaci budov podle toho, jak je jejich návrh, proces výstavby i samotný provoz šetrný k životnímu prostředí. Získání certifikátu je tak transparentním důkazem kvality budovy.

Hodnocení systémem LEED se skládá ze sedmi základních kategorií. Těmi jsou:

  • udržitelný rozvoj území 
  • hospodaření s vodou 
  • energie
  • materiály a zdroje
  • vnitřní prostředí
  • inovace
  • zohlednění daného regionu

V každé kategorii jsou udělovány body za splnění stanovených kritérií. Jejich celkový počet je 110, budova City Element jich získala rovných 90. Ve třech kategoriích dosáhla na maximální počet, a to za hospodaření s vodou, inovace a zohlednění daného regionu. 

Za zmínku určitě stojí i kvalita vzduchu v budově, která je v boji s viry a nemocemi velmi důležitá. Prostory vynikají systémem větrání zabraňující unikání vzduchu a také vnikání nežádoucího znečištěného vzduchu. Dalším důležitým faktorem bezprašnosti prostředí v budově City Element je vytápění a chlazení, které lze považovat za jedno z nejvhodnějších řešení z pohledu šíření prachu a nečistot. V rámci ekologického aspektu budovy se jedná o kancelářskou budovu s energetickou náročností ve třídě A – mimořádně energeticky úsporná.

Jedinečnost tomuto modernímu centru dodává mimo jiné také atrium plné zeleně a Gallery Lounge, která vás pocitově přenese do prostředí slavných galerií. Najdete zde také flexibilní servisované, zařízené kanceláře vybavené značkovým nábytkem, individuální řešení pro střední a větší firmy, inspirativní coworking prostory, ale i konferenční a zasedací místnosti s nejmodernější A/V technologií.

Přijďte si naše originální prostory prohlédnout a domluvte si schůzku co nejdříve. 

Domluvit prohlídku

Těšíme se na vás.

Další příspěvky

Články z oboruDoporučujeme
07. 09. 2023
Čas čtení 4 min. Coworking je stále populárnější u živnostníků, malých i velkých firem. Co je zdrojem jeho úspěchu…

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis