CategoriesTISKOVA-ZPRAVA

Scott.Weber Workspace výrazně expanduje. Vstoupí do nových budov v Praze, Ostravě a Brně a otevře 16.500 metrů čtverečních nových kanceláří pro více než 2 000 lidí. 

Praha, 26. června 2024 – Společnost Scott.Weber Workspace pokračuje v expanzi a upevňuje svou pozici lídra na trhu flexibilních pracovních prostor a coworkingu. Letos na podzim rozšíří své prostory na stávající lokalitě Churchill u pražského hlavního nádraží, přičemž využije prostory společnosti Deloitte, a na začátku roku 2025 na lokalitě DOCK v Praze 8. Příští rok také otevře nové servisované kanceláře a coworking v prémiové novostavbě PernerKa v pražském Karlíně a v inteligentní budově ORGANICA v Ostravě, v roce 2027 pak v exkluzivní lokalitě Dornych u brněnského hlavního nádraží. Scott.Weber Workspace tak bude provozovat již 17 center, ve kterých kombinuje prvotřídní pracovní prostředí s širokou škálou služeb inspirovaných standardy špičkových hotelů, čímž pro uživatele kancelářských prostor poskytne komplexní pozitivní zkušenost. 

Trh flexibilních kanceláří zahrnuje 146 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, z toho Scott.Weber Workspace s novými lokalitami poskytuje 58 000 metrů čtverečních. „Na sklonku roku 2022 jsme oznámili, že chceme mít 50 % trhu flexibilních kanceláří. Tomuto kroku jsme nyní na dosah – do konce roku plánujeme podepsat ještě další tři výjimečné lokality flexibilních kancelářských prostor a coworkingu, které představují dodatečných 12 500 metrů čtverečních. Tím Scott.Weber Workspace naroste na 20 lokalit o celkové pronajímatelné ploše přesahující 70 000 m2,komentuje vývoj Adam Zvada, CEO a zakladatel Scott.Weber Workspace s tím, že společnost na začátku roku měla 33% tržní podíl.

Scott.Weber Workspace, přední poskytovatel prémiových kancelářských prostor v České republice, prošel dynamickou transformací, která reflektuje měnící se potřeby moderního pracovního světa. „Před covidem jsme byli poskytovatelem prémiových prostor pro společnosti všech velikostí a různých pracovních stylů,“ říká Zvada. 

Pandemie však přinesla zásadní změnu a Scott.Weber Workspace se tak zaměřil na individuální potřeby skupin. „Nabízíme vysoce kvalitní, flexibilní prostory, které odpovídají individuálním pracovním stylům, poskytujeme možnost výběru, kde a jak se naši členové soustředí, spolupracují, učí, socializují a odpočívají,“ vysvětluje Zvada.

Pohled na vstup do lokality PernerKaNová kancelářská budova PernerKa.

Nyní v roce 2024 Scott.Weber Workspace zahajuje přechod na lifestyle hospitality společnost. Díky kombinaci prvotřídního pracovního prostředí a služeb inspirovaných standardy špičkových hotelů umožňuje Scott.Weber Workspace svým klientům vytěžit maximum z každého pracovního dne, a to jak v profesním, tak osobním životě. 

„Jsme tvůrci nejlepších pracovních dní a inspirativního prostředí, kde jsou lidé vždy na prvním místě. Pokud jsme schopni zlepšit zážitek z práce, zlepšíme i kvalitu života,“ věří Zvada. Tento nový přístup zahrnuje nejen základní funkční aspekty, jako je pohodlné a esteticky příjemné prostředí, ale i přátelské a profesionální přivítání, personalizované služby a širokou škálu vybavení, které podporují produktivitu a wellbeing zaměstnanců. 

Ani nejmodernější ostravská budova, ORGANICA developerské společnosti Contera, nebude v tomto ohledu výjimkou. Scott.Weber Workspace zde od května příštího roku nabídne největší centrum flexibilních prostor a coworkingu v kraji. K dispozici bude 4 400 m2 plochy, 565 pracovních míst, eventová zóna pro 100 osob, i vlastní kavárna s baristou.

Moderní budova Organica v OstravěUnikátní budova Organica developerské společnosti Contera.

V Pernerce, již páté lokalitě společnosti v Praze 8, bude Scott.Weber Workspace spolu s jediným dalším nájemcem v budově, společností ACTUM Digital, cílit na poskytnutí zážitku z pracovního dne. Přízemí budovy bude zaměřeno na gastronomické zážitky, wellness služby, tedy péči o tělesnou i duševní pohodu, a zábavu v podobě herní zóny a dalších prvků.  

PernerKa v Karlíně, tedy v nejžádanější kancelářské lokalitě Prahy, poskytne prémiové pracovní prostředí pro téměř 500 pracovníků na bezmála 4 000 m2. Lokalita, jež bude pro klienty k dispozici od prosince roku 2025, se navíc bude vyznačovat eventovým centrem s kapacitou 300 osob, největším ze všech poboček Scott.Weber Workspace.

Zcela nový zážitek nabídne brněnská lokalita Dornych. Scott.Weber Workspace zde bude provozovat vlastní retailový prostor s kavárnou, baristou a šéfkuchařem připravujícím kulinářské zážitky pro klienty centra. Retailový prostor bude propojen jak s kancelářským centrem, tak přilehlým obchodním centrem. 

Nově vznikající čtvrť u brněnského hlavního nádraží se podle očekávání stane vyhledávanou lokalitou. Na jednom místě vznikne více než 150 obchodů a gastronomických zařízení, veřejné náměstí a podle očekávání developera Crestyl územím projde v průměru 100 000 lidí denně.

Scott.Weber Workspace v lokalitě nabídne na 5 200 metrech čtverečních největší centrum flexibilních prostor a coworkingu v Jihomoravském kraji se zázemím pro 600 zaměstnanců a privátní pětisetmetrovou terasou.

Exteriér budovy PernerKa v pražském KarlíněBudova PernerKa bude celkově již pátou lokalitou Scott.Weber Workspace na Praze 8.

„Obliba servisovaných kanceláří a coworkingu roste, a proto se tyto prostory postupně stávají nedílnou součástí všech našich administrativních projektů. Jejich výhodou je kreativní pracovní prostředí, flexibilita i možnost relaxace a setkávání. Scott.Weber Workspace se v této oblasti stal naším blízkým obchodním partnerem, jejich vizi konceptu coworkingových prostor flexibilních kanceláří důvěřujeme. Jsme proto opravdu rádi, že na spolupráci v našem pražském projektu DOCK můžeme navázat i v chystaném brněnském projektu Dornych a věříme, že tuto spolupráci budeme rozvíjet i nadále,“ říká Simon Johnson, ředitel společnosti Crestyl, která je developerem projektu Dornych. 

Scott.Weber Workspace se kromě toho rozšiřuje i na stávajících lokalitách. Právě v lokalitě DOCK v Praze 8, která je nyní tři měsíce po otevření zcela zaplněna, bude společnost expandovat a od února 2025 nabídne dalších 828 metrů čtverečních k užívání.

V objektu Churchill v blízkosti pražského hlavního nádraží uzavřela firma partnerství se společností Deloitte, kde bude využívat bezmála 1515 m2 plochy kanceláří a zasedacích místností. Kromě toho budou moci klienti Scott.Weber Workspace využívat také terasu s výhledem na Pražský hrad a panorama metropole. 

„V prosinci 2023, kdy jsme centrum Churchill přebírali od Penta Real Estate, jsme klientům slíbili rozšíření služeb a možností, jak prostory využívat. Těší mě, že nyní tento slib naplňujeme a díky partnerství s Deloitte, které sídlí ve stejném komplexu, můžeme klientům mimo jiné nabídnout rozšíření sdílených prostor pro soustředěnou práci, setkávání a spolupráci, konferenční místnosti i prostornou terasu určenou pro relaxaci i firemní akce,” doplňuje Zvada.

O Scott.Weber Workspace

Scott.Weber Workspace, společnost založená v roce 2009, je nevětším provozovatelem flexibilních pracovních prostor v České republice, kdy na ploše 58 000 m² poskytuje více než 7 000 pracovních míst. V 17 atraktivních lokalitách kombinuje prvotřídní pracovní prostředí s širokou škálou služeb inspirovaných standardy špičkových hotelů, čímž uživatelům kancelářských prostor poskytuje komplexní pozitivní zkušenost.

Kontakt pro média:
Petr Bořuta
[email protected]
+420 602 143 489

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis