Šatník – udržitelný a plný pomoci?

Spočítali jste si někdy kolik oblečení vám leží doma ve skříni? Překvapí vás, že průměrně nosíme pouze 30% svého šatníku? Dopřejte sobě i svému šatníku svěží vítr!

Fakt: Spotřeba vody na výrobu jednoho trička se rovná 2700 litrů, což představuje pitnou vodu pro jednoho dospělého člověka na 3 roky. Dalším příkladem jsou džíny, které poberou až 9000 litrů. 

Nyní máte možnost vnést do svého života myšlenku udržitelnosti oblékání – poslat dále kousky, které byly třeba nevhodným nákupem, nebo jste se s nimi jen nesžili. Nenechte je ve své skříni zestárnout do nepoužitelnosti. .

Nechci snížit svou životní úroveň

Mnoho lidí se domnívá, že žít udržitelnější život znamená změnit své dosavadní zvyky od základů. To ale zdaleka není pravda. Nemusíte odhazovat své boty, nosit batikované oblečení, ani kousat v lese kořínky. Každý člověk dokáže být se svým malým přičiněním součástí velké změny. 

A jak začít?

Stačí si nejdříve roztřídit svůj šatník a oblečení, které už nepotřebujete přinesete na recepce center Scott.Weber Workspace v termínu 10. – 17.2.. O doručení oblečení na správné místo se postará charitativní organizace MOMENT.

Kam půjde moje oblečení?

Po vyzvednutí a protřídění putuje darované oblečení do 6 jejich obchodů v Ostravě či Praze a veškerý zisk z prodeje podpoří důležité neziskové projekty (např. mobilní hospic, denní stacionář pro dospělé s postižením či ochránce slonů a biodiverzity).

Není to ale kontejner. Čím hezčí kousky darujete, tím více umějí rozdat. Naopak, vše neprodejné se musí ekologicky zlikvidovat a představuje to tak zvýšené náklady pro jejich fungování a nižší příspěvek podporovaným neziskovkám. 

Děkujeme! 

Jsme rádi, že v České republice působí organizace, které se snaží řešit klimatickou krizi.  Ještě větší radost nám dělá to, že my i naši klienti máme možnost s nimi spolupracovat a být součástí řešení ekologického globálního problému. 

Staňte se dárcem, či zákazníkem (https://moment-ops.cz/nakup/). Dopřejte svému šatníku svěží vítr a podpořte potřebné.

Nezisková organizaci MOMENT – obecně prospěšná společnost. Jejich cílem je generovat zisk, který dále rozdávají jiným neziskovým projektům se sociálním i environmentálním zaměřením. Lokálně vrací do oběhu oblečení, které by jinak leželo ladem v českých skříních, čímž přispívají k udržitelnosti oblékání, jelikož poptávka po výrobě nových věci se snižuje a předchází se odpadu.

Další příspěvky

  Spojíme se s vámi

  Zanechte nám svůj kontakt a naši specialisté na pracovní prostředí se s vámi spojí. Společně najdete to nejlepší řešení dle vašich představ. Domluvíte si prohlídku či si vyzkoušíte den coworkingu zdarma. Ozvat se nám samozřejmě můžete i vy.
  Stačí nám zavolat na číslo +420 601 101 093 .

  O co máte zájem?

  Vyberte řešení*:
  Počet osob*:

  Vyberte lokalitu:

  Vyplňte své údaje