Lidé chtějí v práci prožít hezký den, ne rutinu, říká šéf sdílených kanceláří Adam Zvada

Lidé se do kanceláří vracet nechtějí a my jsme se tomu museli přizpůsobit.

Dnes je na trhu práce poptávka po kvalitních lidech a mezi firmami panuje veliký boj o talenty. Hybridní pracovní prostory jsou jedna z věcí, které přitahují kvalitní zaměstnance do společností.

Největší rozdíl mezi flexibilní a klasickou kanceláří je v přístupu.

Flexibilní kanceláře a coworkingové prostory vyhovují zejména technology a různé specialisty pracující na klíčových pozicích. Hlavním důvodem je možnost výběru místa, odkud si vyřídí maily, udělají prezentaci klientům, nebo si dají „oraz“ u kafé. Zástupci starší generace, kteří jsou často na vedoucích pozicích a manažerských pozicích jsou zvyklá na to, že každý by měl mít to svoje fixní místo.

Trh sdílených kanceláří ovlivňuje i příchod mileniálů a generace „Z“ na pracovní trh. Někteří z těch lidí třeba nastoupili po vysoké škole do první práce během pandemie a reálně v práci ještě ani nikdy nebyli. Jejich pracovní motivace vychází i z toho pro koho dělají, jak a kde. Hybridní způsob práce, kdy je člověk v kanceláři jen několik dní v týdnu, je pro ně nový normál. A my se jim snažíme vyjít vstříc. Budou to totiž oni, kdo se jednou ocitnou na manažerských pozicích.

Dříve se nikdo zaměstnanců neptal, co od pracovního místa chtějí. Řešilo se to spíše na úrovni majitelů a nájemců. Teď je situace jiná, zaměstnance posloucháme a spíše než kanceláře a jejich vybavení prodáváme komunitu a zážitky.

Lidé se přicházejí do práce angažovat a socializovat. Chtějí v ní prožít hezký den a nejen šedou rutinu. Základem je pro ně dobrá káva, možnost zajít si v práci do fitka nebo na hodinu jógy. Pro nové projekty také připravujeme vlastního šéfkuchaře, který bude zaměstnancům k dispozici.

Energetická krize se promítá i do našich projektů. Mysleli jsme si, že rok 2022 bude nejkritičtější. S příchodem války na Ukrajině se zdá, že rok 2023 bude ještě horší, snad už naposled. Se všemi budovami, kde máme flexibilní kanceláře jsme v neustálém kontaktu a hledáme nejlepší možné varianty. Se všemi partnery jsme se shodli, že si budeme utahovat opasky.

Příští rok chceme otevírat další 3 coworkingová centra.  Jedno bude na Chodově, kde vidím velký potenciál. Není tam taková konkurence a zároveň zde působí mnoho klientů, kteří jsou ochotní změnit prostředí. Druhým je Port 7 v Holešovicích, tam máme velké plány, zaměstnancům připravujeme i vlastní člun na Vltavě. Třetí bude opět v Karlíně.

Velký potenciál v zájmu o coworkingy dřímá ve státní správě, která má pro způsob práce diktované takové podmínky, které se s moderními principy neslučují. Dvacet metrů čtverečních na člověka a šestnáct skříněk pro zaměstnance opravdu nezaručí úspěšný byznys. Stejně tak nejsou měřítkem produktivity odpracované hodiny.

Celý rozhovor na iDNES s Adamem Zvadou si můžete přečíst zde.

 

Další příspěvky

Doporučujeme
05. 04. 2023
Kancelářský trh prochází evolucí. Firmy potřebují šetřit, a proto stále častěji zvažují, že svým zaměstnancům přidělí sdílená pracovní místa….

Děkujeme, že máte zájem.

Naši specialisté vás brzy kontaktují. Věříme, že společně najdeme nejlepší řešení dle vašich potřeb.

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 723 244 537 .

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis