Čaj v létě zchladí lépe

Kavárna Karlín_Praga Office & Garden
Kavárna Karlín_Praga Office & Garden

Už jste se někdy zamysleli nad tím, proč beduíni, nebo národy na Blízkém východě v pekelných vedrech srkají čaj?

Není v tom žádné bláznovství. Tuto prastarou moudrost potvrzují i instituce zabývající se termální ergonomií.  Samoregulace tělesné teploty je náročný proces, tak si ho pro vytýčení hlavní pointy zjednodušíme co nejvíc to půjde. Normální teplota lidského těla je kolem 36,5 °C. Váš organismus neustále pracuje na tom, aby se kvůli jeho správnému fungování teplota příliš nevychylovala ani jedním, ani druhým směrem.  

Teď se přeneseme do horkého letního dne, kde klimatizovaná místnost není v dosahu. Stavím se, že za účelem schlazeni se, většinu lidí v takové situaci napadne dát si dobře vychlazený nápoj, nejlépe s ledem. Tento způsob vám možná poskytne pocit zchlazení, ale efekt je krátkodobý.  

Po konzumaci chladného nápoje ho tělo musí pro co nejlepší stravitelnost nejdříve přizpůsobit na úroveň své teploty.

Tento proces spotřebuje hodně energie a vede k vyčerpání. Výsledkem je tak zvýšený pocit horka a intenzivnější pocení. Popíjení teplého nebo vlažného čaje pomáhá tělu, aby se zchladilo samo. Po konzumaci dochází na pokožce k jemnému odpařování, což má chladivý účinek.  

Kvalitní čaj je skvělým pomocníkem nejen pro tělo, ale má prokazatelně příznivé účinky na kognitivní schopnosti a duševní pohodu.  

Jako naši klienti si lahodný čaj můžete vyzkoušet v našich úžasných kavárnách a pokud jimi ještě nejste, přijďte si to k nám vyzkoušet na den zdarma. 

Kavárna Karlín_ Praga Office & Garden
Kavárna Karlín_ Praga Office & Garden

 

Další příspěvky

  Spojíme se s vámi

  Zanechte nám svůj kontakt a naši specialisté na pracovní prostředí se s vámi spojí. Společně najdete to nejlepší řešení dle vašich představ. Domluvíte si prohlídku či si vyzkoušíte den coworkingu zdarma. Ozvat se nám samozřejmě můžete i vy.
  Stačí nám zavolat na číslo +420 601 101 093 .

  O co máte zájem?

  Vyberte řešení*:
  Počet osob*:

  Vyberte lokalitu:

  Vyplňte své údaje