Dnešní doba přináší výrazné zvýšení poptávky po flexibilních kancelářích

Společnost Scott.Weber Workspace zaznamenává zvýšenou poptávku po flexibilních kancelářích, zejména od malých firem. Potvrzuje to mezinárodní trend, který poukazuje na významný nárůst podílu flexibilních kanceláří na celkové kancelářské ploše.

Vidíme v současnosti výrazný nárůst poptávky ze strany segmentu SME i větších firem. Z našich interakcí s klienty vyplývá, že mnoho společností mění svůj pohled na využití kanceláří. Hledají flexibilitu, která jim umožňuje být lépe připraveni na nepředvídatelné události. Zároveň hledají možnosti, jak lépe vyhovět potřebám zaměstnanců, kteří si zvykli na práci z domova a spíše než kancelář pro každodenní užití hledají podnětné prostředí, kde se mohou setkat s kolegy či klienty,” říká k aktuálnímu trendu Adam Zvada, majitel Scott.Weber Workspace.

I v aktuální složité situaci Scott.Weber Workspace odhaduje, že s otevřením nové budovy Flow na začátku roku 2021 se jí podaří naplnit více než polovinu kapacity nového projektu. Vysoká poptávka je zejména po malých kancelářích, jich je již drtivá většina v objektu zarezervována. “U větších firem vidíme, že se s nastalou situací ještě musí popasovat. Společně s nimi hledáme a nastavujeme nejoptimálnější řešení, aby se po uvolnění restriktivních opatření mohly rychle rozhodnout. Část větších společností také projevuje zájem o řešení typu Office Suite, které jim nabízí možnost využívat vlastní část centra včetně zasedacích místností,” dodává Martin Holý, Head of Growth ve společnosti Scott.Weber Workspace.

Klíčovou výhodou je kromě flexibility (smlouvu o pronájmu kanceláře či dedikovaného pracovního místa lze v krátké době měnit či zrušit) také možnost výběru z osmi atraktivních lokalit umístěných po celé Praze. Zaměstnanci si tak mohou zvolit budovu, která jim nejlépe vyhovuje z hlediska blízkosti k jejich domovu, bezpečnosti, pohodlí a efektivity. “Stále více firem má zájem o tzv. rotující členství, tedy že do našich prostorů bude mít přístup více členů jednoho týmu, kteří mohou využívat kanceláře podle aktuální potřeby,” dodává Martin Holý.

Na trhu flexibilních servisovaných, zařízených kanceláří v Praze se rovněž prosazuje trend tzv. Hub & Spoke. Do moderních prostorů typu hub si firmy mohou přestěhovat svou centrálu. Ta se vyznačuje správným dispozičním řešením a je vybavena také moderními komunikačními technologiemi. V centrále se odehrávají důležité schůzky s klienty a vedením firmy. Jednotlivé firemní týmy poté mohou využívat servisované kanceláře na několika místech po celém městě. Zaměstnancům se tak zkrátí doba dojíždění do kanceláře a současně je zajištěno, že se jednotlivé firemní týmy mezi sebou nepotkají.

Aby dokázala Scott.Weber Workspace uspokojit poptávku dalších firem, chystá k otevření reprezentativní prostory v budově City Element na pražské Pankráci. Rádi vás u nás provedeme. Domluvte si prohlídku na [email protected] nebo +420 601 389 500.

Další příspěvky

Doporučujeme
05. 04. 2023
Kancelářský trh prochází evolucí. Firmy potřebují šetřit, a proto stále častěji zvažují, že svým zaměstnancům přidělí sdílená pracovní místa….

Děkujeme, že máte zájem.

Teď už jenom stačí, když nám na sebe zanecháte kontakt. 

Pokud ale spěcháte, neváhejte nás kontaktovat na čísle: +420 601 389 500.

Váš tým Scott.Weber Workspace 

Máš zájem o tuto pozici?

Napiš nám něco o soběMáš zájem o tuto pozici?


Napiš nám něco o sobě

Pošlete nám životopis